شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید، اما انداختن انگشتر در هر انگشت نشانه متفاوتی دارد. اگر در مورد آن اطلاع پیدا کنید با خیال راحت تری میتوانید انگشتر به دست کنید.

این تصور که انداختن انگشتر در هر انگشت چه معنا و مفهومی دارد از افسانه های قدیمی و خرافات نشئت گرفته. اما طبق یک نظریه پشت هر افسانه ای یک حقیقت کمرنگ وجود دارد.

در ادامه به طور کامل در مورد اینکه هر انگشت چه نشانه ای دارد صحبت می کنیم، تا با خیال راحت بتوانید در هر انگشتی که دوست داشتید انگشترتان را بیندازید.

تفکر و آداب انگشتر به دست کردن از کجا آمده است؟

استفاده از انگشترها سابقه طولانی با بشر دارد. پادشاهان، بازرگانان و مردم عادی از آنها برای انتقال پیام ها و در مواقعی نشان دادن قدرت، اعتماد و عشق استفاده کرده اند. آنها بسته به آنچه که قرار است نشان دهند، بر روی انگشتان مختلف پوشیده می شوند.

مردم ممکن است نگاهی به نحوه پوشیدن حلقه های شما بیندازند، جواهرات زیبای شما را تحسین کنند و اغلب شخصیت، وضعیت مالی و … شما را حدس بزنند.

اغلب، این فرضیات ریشه در تاریخ، باورهای فرهنگی و منشأ، و ترجیحات حلقه ها در انگشتان مختلف دارند. اما قبل از اینکه انگشتر خود را دست کنید، دانستن اینکه هر انگشت شما، شخصیت و سبک زندگی شما را می گوید مفید است.

برای هزاران سال است که مردم آنها را به عنوان نمادی از موقعیت، ثروت و تعهد می پوشند. به عنوان مثال، حلقه ازدواج پیامی ارسال میکند که شما متاهل هستید و در یک رابطه قرار دارید.

پوشیدن حلقه فقط به سبک و مد نیست، بسته به جایی که روی دستتان قرار می گیرد نماد چیزهای مختلفی می تواند باشد.

 

انداختن انگشتر در انگشت کوچک
انداختن انگشتر در انگشت کوچک

 

انگشت کوچک

حلقه های انگشت کوچک اغلب اولین انتخاب مردان برای انداختن یک حلقه هستند. انگشتر انگشت کوچک مزایای کمی دارد، از جمله اینکه با مذهب یا فرهنگ مرتبط نیست (برخلاف انگشت حلقه).

اگرچه، اغلب، میراث خانوادگی بر روی انگشت کوچک پوشیده می شود. مورد دیگر این است که حلقه ها روی انگشت کوچک با انگشت اشاره تداخلی ندارند  یا آن را لمس نمی کنند.

حلقه های انگشت کوچک به عنوان یکی از پر زرق و برق ترین طرح ها دیده می شوند. در انگلستان و دیگر کشورهای غربی، مردان اغلب حلقه‌های مهر را در انگشت کوچک چپ می‌اندازند.

این عمل نمادگرایی، به صدها سال پیش برمی گردد و بسیاری از خانواده ها آن را در طول نسل ها منتقل کرده اند. اگر می‌خواهید جلب توجه کنید، این همان جایی است که باید آنها را بپوشید.

اگر فردی هستید که به طالع بینی و الهام گرفتن از سیاره ها اعتقاد دارید باید بگویم که بنا بر تصور این دسته افراد، اگر حلقه خود را در انگشت کوچک خود می اندازید، فردی باهوش، سخن ور و دارای روابط اجتماعی خوب هستید. ناگفته نماند که این افراد حافظه خوبی دارند و ریز جزئیات خاطرات را به یاد دارند.

چینی های باستان نیز اعتقاد داشتند کسی که انگشتر را داخل انگشت کوچک خود می اندازد، همراه و شریک زندگی خوبی است.

در عقیده مذهبی نیز معمولاً انگشتر های عقیق را به دست راست و انگشت کوچک میکنند. و این شیوه انبیا بوده است.

 

انداختن انگشتر در انگشت حلقه
انداختن انگشتر در انگشت حلقه

 

انگشت حلقه

انگشت حلقه دست چپ برای مردان و زنان نماد ازدواج و نامزدی است. در بسیاری از کشورها معمولا انگشت حلقه چپ را برای ازدواج و انگشت حلقه راست را برای نامزدی قرار می دهند.

جالب است بدانید دلیل اینکه حلقه ازدواج را در دست چپ میکنند این است که یک رگ از انگشت حلقه دست چپ، مستقیم به قلب وصل است. که به آن رگ عشق نیز میگویند و انداختن انگشتر در این انگشت، نماد تعهد و علاقه شدید قلبی شده است.

در اکثر کشورهای غربی یک فرد متأهل حلقه ازدواجش را در انگشت حلقه دست چپ می اندازد. بسیاری از غربیان  منشأ این رسم را از اعتقاد روم باستان می دانند. چرا که رومیان به این قضیه اعتقاد داشتند که یک رگ مستقیماً از انگشت چپ حلقه به قلب متصل است.

در اوایل قرن بیستم، مردان غربی که به جنگ می رفتند اغلب حلقه ای به دست می انداختند تا به آن ها در مورد عزیزانشان که در خانه مانده اند، یادآوری کند. از آن زمان، حلقه های ازدواج رایج و حتی مقرون به صرفه شدند.

اگرچه بسیاری از فرهنگ‌ها انگشت حلقه چپ را برای حلقه‌های ازدواج و نامزدی رزرو می‌کنند، اما چندین کشور نیز هستند که از انگشت حلقه راست برای همین منظور استفاده می‌کنند. اینها عبارتند از آلمان، روسیه، هند و بسیاری دیگر از کشورها

باز هم در عقیده طالع بینان، این انگشت را با نام آپولو میشناسند. و اعتقاد دارند اگر دوست دارید در کارهای مختلف خلاقیت و نبوغ پیدا کنید، باید انگشت حلقه را به انگشتر زینت دهید.

 

انداختن انگشتر در انگشت وسط
انداختن انگشتر در انگشت وسط

 

انگشت وسط

انداختن انگشتر در انگشت وسط، لزوماً معنی خاصی به دنبال ندارد. چون این انگشت از همه بلند تر است و در مرکز دست قرار دارد اگر انگشتری به آن انداخته شود جلب توجه بیشتری میکند. به همین دلیل میتواند نماد قدرت باشد. همچنین اگر میخواهید بدون منظور انگشتری در دست کنید، این انگشت انتخاب خوبی ست.

حلقه ای که در مرکز دست پوشیده می شود نماد تعادل و مسئولیت است. همچنین، استفاده از انگشتر در انگشت وسط تصمیم جسورانه ای است که توجه را به خود جلب می کند و می تواند شروع کننده مد باشد.

بر حسب روایات، از پیامبر اکرم نقل شده است که:« امتم را از قراردادن انگشتر در انگشت وسط نهی میکنم.»

انداختن انگشتر عقیق در انگشت وسط مکروه می باشد و بهتر است در انگشت کوچک و یا انگشت حلقه انداخته شود.

انگشت وسط نماد سیاره ی زحل است و سنگ مخصوص این سیاره، یک فلز خاکستری است. پس انگشترهای استیل برای این انگشت انرژی بیشتری را جذب می کند.

سلیقه جوانان نیز به این سمت رفته که انگشتر فانتزی و بند انگشتی به این انگشت بیاندازند و باعث شیک تر شدن و کشیده تر دیده شدن انگشتانشان شوند.

به اعتقاد طالع بینان افرادی که دوست دارند انگشترشان در انگشت وسط باشد، افرادی مسئولیت پذیر، سخت پسند، هماهنگ و نیازمند به در مرکز توجه بودن هستند.

 

انداختن انگشتر در انگشت اشاره
انداختن انگشتر در انگشت اشاره

 

انگشت اشاره

مردان صد سال پیش در یکی از انگشتان اشاره خود یک نشان خانوادگی یا حلقه های مهر می پوشیدند تا نمادی از ثروت و رتبه اجتماعی آنها باشد.

زیرا این انگشت غالب ترین انگشت محسوب می شود. اغلب به عنوان نمادی از اقتدار و رهبری و جاه طلبی در نظر گرفته می شود.

در گذشته اغلب پادشاهان انگشتر خود را به انگشت اشاره می انداختند تا قدرت خود را بیشتر به رخ بکشند

در برخی از شهرهای اروپایی افراد زیر یک رتبه خاص مجاز به استفاده از انگشتر در انگشتان اشاره خود نبودند، زیرا نشان دهنده وضعیت خانوادگی بود.

اما امروزه مردم تمایل دارند از انگشترهای کلاسیک و حلقه های مد در هر یک از انگشتان اشاره خود استفاده کنند.

حتی خیلی از افراد خرید انگشتر طلا را فقط به قصد پوشیدن در انگشت اشاره انجام میدهند.

نکته جالب از اقوام دیگر این است که؛ قوم یهودیت انگشتر ازدواج خود را به انگشت اشاره می اندازند!

یهودیان در مراسم سنتی ازدواجشان یک رینگ طلایی ساده روی انگشت اشاره دست راست خود می اندازند. بعضی از آنها بعد از عروسی آن انگشتر را به انگشت حلقه دست چپ منتقل می کنند. اما بعضی ها روی همان انگشت نگه می دارند

به همین دلیل پیامبر اکرم قوم خود را از انداختن انگشتر به انگشت اشاره نهی کرده است.

 

انگشتر در انگشت شست نشانه شیطان پرستی است؟
انگشتر در انگشت شست نشانه شیطان پرستی است؟

 

انگشت شست

و اما انگشت شست که بیشترین کاربرد را در طول روز دارد. انگشت شست نقش مهمی دراستفاده از وسایل وگرفتن اشیاء دارد، بنابراین داشتن حلقه حرکت شما را محدود می کند.

استفاده از انگشتر روی انگشت شست نشان دهنده ثروت و نفوذ است. این جسورانه ترین انتخاب حلقه در نظر گرفته می شود زیرا انگشت شست کاملاً ضخیم است .به همین دلیل، معمولاً در محیطی که مُد پسند باشد، پوشیده می شود.

اما شایعاتی که وجود دارد این است که شیطان پرستان انگشتر خود را به شست دست چپ خود می اندازند. چرا که انگشت شست چپ نماد آلت تناسلی مرد است! و شیطان پرستان به دلیل مقدس بودن آن عضو شیطان، انگشتر را در شست خود می اندازند.

اما از این خرافات که بگذریم، مردان قدیم آسیا، زمانی که میخواستند تیر را از کمان خارج کنند یک انگشتر محافظ به انگشت شست چپ خود می انداختند تا دستشان آسیب نبیند، رفته رفته این حرکت به نمادی از شجاعت تبدیل شد.

اما طالع بینان اعتقاد دارند کسانی که علاقه به انداختن انگشتر در شست خود می کنند، افرادی شکاک و خود درگیر هستند. و غالباً لجباز و عصبانی هستند!

 

چاره چیست؟

همانطور که دیدید برای انداختن انگشتر در هر انگشت نظریه های متفاوتی وجود دارد. اگر کسی هستید که قبل از هرکاری تمام نظریه ها را بررسی می کنید، قطعاً این مقاله برای شما مفید بوده است.

اما این موضوع را به یاد داشته باشید شما هر کاری که بکنید و انگشترتان را در هر انگشتی بیاندازید مردم باز هم چیزی برای صحبت کردن در مورد شما پیدا خواهند کردند!

پس در هر انگشتی که حس خوبی به شما می دهد انگشترتان را بیاندازید و به خرافات و اراجیف اقوام مختلف بی تفاوت باشید. چرا که این موضوع کاملاً شخصی است.

4.7/5 - (15 امتیاز)