انواع رنگ بندی طلا و آبکاری طلا

در این مقاله و پادکست انتهایی آن یک سری اطلاعات فنی در مورد انواع رنگ بندی طلا و آبکاری طلا در اختیار شما همراهان همیشگی رزگلد قرار میدهیم که برای شما کاربردی می باشد.

انواع رنگ بندی طلا

طلا عنصری به رنگ زرد می باشد و ماهیتی طلایی دارد. طلای خالص با عیار 1000 هست و برای تبدیل این عیار به عیار 18 یا به اصطلاح 750 که گاهاً روی حک شده است برای عیار کردن در شمش طلا از فلزات گرانبهای دیگر استفاده می شود.

اگر طلای به رنگ زرد بخواهید مقداری مس و نقره به طلا اضافه می شود.

اگر طلای به رنگ سفید بخواهید تماماً نقره استفاده میکنیم تا به رنگ سفید در آید.

امروزه رنگ جذاب دیگر هم به بازار اضافه شده است و آن رنگ رزگلد می باشد.

فرآیند تولید طلای رزگلد شبیه به طلا سفید می باشد با این تفاوت که بجای تماماً نقره از تماماً مس استفاده می کنند و طلا به رنگ رزگلد یا یه حالت مسی رنگ یا صورتی رنگ در می آید.

این توضیحات در مورد روش صحیح رنگ دادن به طلا بود که کاملاً با دوام و عمری می باشند.

آبکاری طلا

روش دیگری که رنگ و آب شفافی می دهد و طلا بسیار براق تر بنظر می رسد روش آبکاری طلا هست که یک پوشش نازکی از آب طلا و یا آب رادیوم روی کار می آید که سطح کار بسیار براق تر دیده می شود.

اشتباهات رایج در آبکاری طلا

پرداخت و آبکاری طلا

اگر طلای زرد را به رنگ سفید تبدیل کنیم نمی توان توقع داشته باشیم تا بمدت زمان زیادی به رنگ سفید ماندگاری داشته باشد.

چراکه آبکاری تنها یک پوشش نازک می باشد صرفاً جهت بیشتر براق بودن سطح طلا و اگر قطعه آبکاری شده مثلا انگشتر باشد که هرروز مورد تماس با سطوح یا عرق دست هست قطعا بعد از استفاده از 6 ماه الی 1 سال آبکاریه روی آن برداشته می شود و به رنگ اصلی خودش برمیگردد.

پس سعی کنید طلایی که در روز اول خریداری می کنید از رنگ آن بسیار راضی باشید که بعد از مدت کوتاهی مجبور به تعویض رنگ آن نشوید، چراکه این کار هم هزینه بر است و هم قبل آبکاری نیاز به پرداخت دارد که در فرآیند پرداخت ، رنگ قبلی کار برداشته می شود که این امر از وزن طلای شما کسر میکند و در نهایت هم رنگ دائمی با آبکاری نصیب شما نمی شود.

فرآیند آبکاری مناسب کاری است که شما مدتها  استفاده کرده اید و رنگ آن دچار خط و خش یا مات شده که با آبکاری مجدد نو می شود که البته تغییر رنگ پیشنهاد نمی شود.

مثلا طلای سفید را به رنگ زرد یا طلای زرد را به رنگ سفید و یا یا طلای رزگلد را به رنگ طلایی و یا بالعکس نکنید و هرچه ماهیت روز اول طلا بوده همان را آبکاری نمایید.

با رعایت این پیشنهاد که شما در روز اول با دقت کار مورد علاقه خودتان را خریداری کنید شما در درازمدت نه از وزن طلایتان کسر می شود و نه مجبور به تعویض می شوید که باعث ضرر کسر اجرت و سود شوید.

شما میتوانید در هنزاگلد تنوع محصولات را با رنگ بندی های مختلف مشاهده بفرمایید.

1.6/5 - (5 امتیاز)